Vesmírná sonda, která koncem loňského roku dopravila vzorky hornin z Měsíce na oběžnou dráhu Země, dorazila k Lagrangeovu bodu L1 systému Země-Slunce. Na své prodloužené misi zamířila sonda z okolí Země směrem ke Slunci do místa, kde se gravitace naší planety a hvězdy vzájemně vyrovnává. Bude zde provádět různé manévry a pozorovat Slunce. Čínská vesmírná agentura zvažuje další cíl pro tuto sondu.
Lagrangeovy body (librační centrum) se nachází mezi každými dvěma hmotnými tělesy (například Země-Slunce). Vyrovnává se v nich gravitační a odstředivá síla, čímž vzniká stabilní prostředí ve vztahu k oběma objektům. V lagrangeových bodech se mohou nacházet zachycené planetky (trojany). Jsou zde také posílány některé vesmírné sondy, zejména teleskopy, které mohou mít v bodu L2 nerušený výhled na hluboký vesmír.
Bod L1 se nachází asi 0,01 AU od Země mezi naší planetou a Sluncem. Vyrovnávají se v něm gravitační síly obou těles, což vytváří specifický region ve vztahu k Zemi i Slunci. Z této pozice je dobře pozorovatelné Slunce i Země, kterou lze odsud pozorovat neustále osvícenou. Bod L1 využily například sondy DSCOVR, ACE a SOHO. Po bodu L1 by sonda mohla navštívit další Lagrangeovy body v okolí Země. Ve hře jsou body L4 a L5, které se nachází na trajektorii Země kolem Slunce. Právě v těchto místech by se mohly nacházet možné trojánské planetky. Nejedná se o první návštěvu Lagrangeova bodu některou z čínských sond, nicméně jde o první návštěvu bodu L1 a zároveň prostoru uvnitř oběžné dráhy Země kolem Slunce.