Po ztrátě spojení v průběhu pátečních přistávacích manévrů se podařilo nalézt lokaci indického přistávacího modulu Vikram na povrchu Měsíce. Modul se objevil na snímcích z orbitální sondy Chandrayaan-2, od které se předtím v pondělí oddělil. Indická vesmírná agentura ISRO zatím snímky nezveřejnila, pokouší se však o opětovné navázání spojení.
Primární mise orbitální sondy Chandrayaan-2 má podle plánů trvat jeden rok (ale zřejmě buse trvat mnohem déle), přistávací modul a rover měly fungovat jeden měsíční den, tedy asi 14 dní. Po celých 14 dní se chtějí operátoři ISRO pokoušet o opětovné navázání spojení v naději, že sonda nakonec sama přistála a došlo pouze ke ztrátě komunikace se Zemí. Přežití sondy však není příliš pravděpodobné. Zatím stále probíhá zjišťování příčin problémů, které ztrátu spojení způsobily. Orbitální sonda mezitím ladí své přístroje a připravuje se na mapování povrchu Měsíce. Pomůže jí k tomu kamera s největším rozlišením, které se kdy k Měsíci dostalo: jeden pixel na snímcích z kamery OHRC (Orbiter High Resolution Camera) má odpovídat 0,3 metru na povrchu Měsíce.
Indická vesmírná sonda Chandrayaan 2 je nástupcem sondy a Chandrayaan 1, která obíhala Měsíc v letech 2008-2009. Tentokrát se Indie chystala na Měsíci přistát, avšak neúspěšně, přistávací modul Vikram s roverem Pragyan byl ztracen při pokusu o přistání začátkem září. V misi tak pokračuje pouze orbitální sonda Chandrayaan-2. Plánovaným místem přistání bylo podobně jako u čínské mise Change 4 oblast jižního pólu (avšak na přivrácené straně Měsíce), kde vědci předpokládají přítomnost vody.
Průběh mise
22. 7. 2019 - start rakety GSLV 20. 8. 2019 - vstup na oběžnou dráhu Měsíce 2. 9. 2019 - oddělení přistávacího modulu od mateřské sondy 6. 9. 2019 - neúspěšné přistání modulu Vikram 8. 9. 2019 - nalezení přistávacího modulu Vikram na snímcích z oběžné dráty 1. 12. 2019 - přistávací modul Vikram byl nalezen orbitální sondou LRO