Mezinárodní tým vědců objevil ve vzdálenosti 450 světelných let pár hnědých trpaslíků. Oba objekty jsou relativně málo hmotné a nachází se od sebe překvapivě daleko i když jsou součástí stejného systému Oph 98. Jsou od sebe dokonce tak daleko, že na sebe vzájemně působí nejslabší gravitační silou ze všech zatím známých binárních systémů.
Hnědý trpaslík je objekt příliš masivní na planetu a zároveň málo hmotný na hvězdu. Dosahuje zpravidla hmotnosti mezi 13 a 80 hmotnostmi planety Jupiter. Na rozdíl od hvězd v nich neprobíhá termojaderná reakce, ve které dochází ke slučování atomů vodíku a dalších prvků. U hmotnějších hnědých trpaslíků může nicméně docházet k fúzi deuteria, nebo spalování lithia. Ani jedna z těchto reakcí však není považována za jadernou fúzi, která je typická pro hvězdy.
Systém s označením Oph 98 (CFHTWIR-Oph 98) je tvořen masivnějším trpaslíkem Oph 98 A o hmotnosti 15 Jupiterů a méně masivním Oph 98 B, který je pouze 8x hmotnější než Jupiter. Oba objekty dělí zhruba 200 AU, tedy asi pětinásobek vzdálenosti Slunce a Pluta. Systém dvou hnědých trpaslíků zřejmě není ve vesmíru nic až tak výjimečného. Pouhých 6,5 světelných let od Slunce se nachází podobný systém Luhman 16 - jeho jednotlivé složky však mají 34 a 29 hmotností planety Jupiter.