Rychlé rádiové pulzy (Fast Radio Bursts, FRB) byly objeveny teprve v roce 2007 a doposud není jisté, co je způsobuje. Až v posledních měsících se jako pravděpodobné začaly jevit supernovy, ve kterých vznikají magnetary - neutronové hvězdy s extrémně silným magnetickým polem. Klíčem k rozpoznání zdroje signálu je poznání jeho zdroje, to se všák zatím podařilo u jediného z několika desítek signálů. Nyní vědci přišli s druhým případem, kdy poznali odkud k nám FRB signál přišel.
První případ, kdy vědci poznali odkud k nám tento rádiový signál přichází, byl FRB 121102 z roku 2012. Ten se od ostatních liší tím, že se opakuje. Nachází se asi 3 miliardy světelných let daleko v trpasličí galaxii. Podruhé se astronomům podařilo identifikovat umístění zdroje signálu teprve nyní. Jde o signál FRB 180924 a pochází z okraje masivní galaxie DES J214425.25−405400.81 ve vzdálenosti 3,6 miliard světelných let. V této galaxii je výrazně nižší míra vzniku nových hvězd než u zdroje signálu FRB 121102. Galaxie DES J214425.25−405400.81 je obecně výrazně odlišné místo, což ukazuje, že rychlé rádiové pulzy mohou přicházet z různých galaktických prostředí. Detekce na okraji galaxie však vylučuje jako zdroj FRB supermasivní černé díry, které se nachází ve středu galaxií.
Rychlé rádiové záblesky (Fast Radio Bursts, FRBs) jsou signály z hlubokého vesmíru se zatím neznámým původem. Trvají pouhé milisekundy, mají komplexní strukturu a i když vědci doposud neví, jak vznikají, je zjevné, že pocházejí z velmi energetických událostí, nebo objektů. Do začátku roku 2020 bylo lokalizováno pouze 10 těchto signálů a všechny se nacházely mimo naši galaxii. Od té doby bylo nicméně objeveno několik signálů přicházejících také z Mléčné dráhy. První FRB byl objeven teprve v roce 2007 (v archivních datech z roku 2001) a od té doby jich (do začátku roku 2020) bylo zaznamenáno už kolem 150. Odhaduje se ale, že napříč celou oblohou by mohlo docházet až k desetitisícům podobných událostí denně. Některé signály se objevily pouze jednou, jiné se v čase opakují. Mezi nejpravděpodobnější vysvětlení původu těchto signálů vědci původně řadili neutronové hvězdy se silným magnetickým polem - magnetary. Pravidelně se opakující signál FRB 180916 však naznačuje, že by mohlo jít o binární těleso. Zkoumají však i další možnosti, například kolize černých děr nebo neutronových hvězd, kolaps neutronových hvězd, kosmická vlákna, nebo by mohlo jít o první detekovaný projev kvantové gravitace.