Pomocí teleskopu Gemini South v Čile se astronomům podařilo vytvořit zatím nejdetailnější snímek jádra hvězdokupy R136. V ní se nachází nejhmotnější známá hvězda R136a1, kterou nyní mohou vědci lépe charakterizovat. Nový snímek jim pomohl oddělit záři hvězdy od ostatních v jejím okolí, což vedlo ke snížení odhadu její zářivosti i hmotnosti.
Pomocí radiového teleskopu FAST (Five-Hundred-meter Aperture Spherical Telescope) astronomové z Čínské univerzity v Kuej-čou a další institucí objevili osm nových milisekundových pulsarů v kulové hvězdokupě NGC 6517. Tento objev byl oznámen ve studii zveřejněné na serveru arXiv.
Mapování hvězd v Mléčné dráze ukazuje, že její hvězdy mohou pocházet z různých galaxií, které byly v minulosti do té naší začleněny. Tým astronomů vedený Alessiem Mucciarellim ve své nově publikované studii dokládá, že obdobný proces probíhá i u menších galaxií. Svůj výzkum vědci zaměřili na blízkou galaxii Velký Magellanův oblak, ve kterém našli zbytky dávno pohlcené galaxie.
Astronomům se podařilo vystopovat původ FRB signálu 20200120E do kulové hvězdokupy v blízké galaxii M81. Taková lokace je pro ně překvapením, protože se předpokládalo, že FRB signály pochází od mladých objektů a kulové hvězdokupy jsou zpravidla plné starých hvězd. V nové studii vědci navrhují, že zdrojem signálu by mohla být neutronová hvězda, která vznikla z bílého trpaslíka.
Pulzary jsou neutronové hvězdy, které vyzařují pravidelné pulzy. Dva z nově objevených pulzarů ve hvězdokupě Messier 15 jsou s dlouhou periodou, zatímco třetí je milisekundový. Objev naznačuje, že Messier 15 může být jedna z nejhustších kulových hvězdokup v naší galaxii.