Začátkem tohoto roku astronomové zachytili nezvykle silný záblesk radiace z místa na obloze, kde ještě pár dní před tím nic nebylo. Následná analýza, jejíž výsledky byly nyní publikovány v magazínu Nature Astronomy, ukázala, že šlo nejspíš o záření přicházející od černé díry, která právě pohltila hvězdu. Událost s označením AT 2022cmc je zatím nejsilnější pozorované tzv. slapové narušení (TDE).
Slapové narušení, neboli Tidal Disruption Event (TDE), je situace, která nastává při interakci hvězdy a černé díry. Při přiblížení hvězdy masivní černé díře dochází k její deformaci silnou gravitací a následnému rozpadu. Materiál z hvězdy se dostává do akrečního disku kolem černé díry, kde rotuje vysokou rychlostí a je zahříván na extrémně vysoké teploty. U vnitřní hrany disku, v blízkosti horizontu události černé díry pak vzniká intenzivní radiace, kterou lze detekovat observatořemi v rentgenovém a gama záření.
Poprvé byl záblesk AT 2022cmc detekován observatoří Palomar v rámci programu ZTF (Zwicky Transient Facility), který pozoruje oblohu a hledá přechodné události. V následujících dnech se k místu obrátily různé teleskopy po celém světě, aby o události zjistili více. Zdroj záblesku se nachází 8,5 miliardy světelných let daleko. Podle všeho se jedná o nejzářivější a nejvzdálenější pozorované slapové narušení.