K jejímu objevu pomohla událost AT 2020neh označovaná jako slapové narušení, při kterém černá díra roztrhá hvězdu, která se k ní příliš přiblížila. Právě to se stalo v jádru galaxie SDSS J152120.07+140410.5. Zničení hvězdy vyvolalo dočasné zvýšení její jasnosti, přehlušilo tak dočasně ostatní hvězdy v galaxii. Podle všeho se jednalo o centrální černou díru galaxie, tedy ekvivalent supermasivní černé díry Sagittarius A* v Mléčné dráze.
Slapové narušení, neboli Tidal Disruption Event (TDE), je situace, která nastává při interakci hvězdy a černé díry. Při přiblížení hvězdy masivní černé díře dochází k její deformaci silnou gravitací a následnému rozpadu. Materiál z hvězdy se dostává do akrečního disku kolem černé díry, kde rotuje vysokou rychlostí a je zahříván na extrémně vysoké teploty. U vnitřní hrany disku, v blízkosti horizontu události černé díry pak vzniká intenzivní radiace, kterou lze detekovat observatořemi v rentgenovém a gama záření.
Nárůst zářivosti z události AT 2020neh reportovalo poprvé zařízení ZTF (Zwicky Transient Facility) v červnu 2020. Následně byla identifikována v dřívějších datech z YSE (Young Supernova Experiment) pořízených jen pár dní před tím. Zdrojová trpasličí galaxie SDSS J152120.07+140410.5 se nachází asi 850 tisíc světelných let daleko, což je na galaxii vlastně docela blízko. Černá díra, která událost způsobila, má podle odhadů mezi 10 tisíci až milionem hmotností Slunce. Patří tak do ne příliš probádané kategorie černých děr střední velikosti, kterých zatím bylo objeveno jen pár.
Černé díry jsou masivní kompaktní objekty s tak silnou gravitací, že z nich nedokáže uniknout ani světlo. To ale neznamená, že jsou všechny stejné. Vědci rozlišují tři (až pět) základních kategorií černých děr, které se od sebe liší svou hmotností i vznikem: