Dřívější výzkumy odhalily na malém ledovém měsíci u Saturnu uhlík, vodík, kyslík, dusík a síru. Nový výzkum ukazuje, že by se na Enceladu měl nacházet také fosfor - poslední z ingrediencí, které na Zemi umožňují existenci živých organismů. Vědci jej nepozorovali přímo, ale provedli sofistikované počítačové simulace, které naznačují, že by ho v podpovrchovém oceánu měsíce mohlo být více než na Zemi.
Jeden z měsíců pána prstenců, Saturnu. Enceladus je dokonce možná zodpovědný za jeden z těchto prstenců. Na jižním pólu Enceladu byla zaznamenána geologická aktivita, v jejímž důsledku se do okolí měsíce dostává materiál z jeho nitra, kde vědci předpokládají existenci podpovrchového oceánu.
Fosfor je jedním ze základních stavebních kamenů živých organismů. Pomáhá vázat části DNA a hraje klíčovou roli ve vzniku buněčných membrán. Kromě toho je nedílnou součástí kostí a zubů. Na Zemi vzniká zpravidla erozí minerálů na povrchu, proto byly vědci doposud spíš skeptičtí k jeho přítomnosti v oceánu pod povrchem Enceladu. Nová studie ale ukazuje, že interakce slané vody a skalnatého jádra by mohla mít za výsledek prostředí na fosfor bohaté.