Ve vzdálenosti 3 tisíc světelných let objevili astronomové vedení Kevinem Burdgem vzácnou binární hvězdu. Tvoří ji neutronová hvězda, která pohlcuje materiál ze svého souseda. Hvězdy kolem sebe vzájemně rotují dosud nejrychlejší zaznamenanou rychlostí - každých 62 minut.
Astronomové už v Mléčné dráze našli zhruba dvě desítky černých vdov. Nově popsaný kandidát ZTF J1406+1222 má z nich nejrychlejší periodu. Od ostatních se tento systém liší také tím, že jeho součástí je zřejmě také třetí hvězda, která obíhá hlavní pár ve větší vzdálenosti.
Pulzar Rotující neutronové hvězdy, které naším směrem vysílají proudy radiace vycházející z jejich pólů, se jeví jako pulzující hvězdy. Pulzary mají pravidelnou a specifickou periodu rotace a mohou být využívány k orientaci sond ve vesmíru. Rentgenový pulzar Některé neutronové hvězdy vydávají rentgenové záření. Jedná se zpravidla o binární systémy, kde neutronová svou gravitací vysává materiál ze svého souseda. Tento materiál vytváří akreční disk kolem neutronové hvězdy. Čím blíž, tím rychleji rotuje a více se zahřívá, a to až do extrémních teplot, kdy dochází k emisi rentgenového záření. Milisekundový pulzar Neutronové hvězdy, které se kolem svojí osy otočí za kratší dobu, než je 10 milisekund jsou označovány jako milisekundové. Vědci předpokládají, že se jedná o hodně staré neutronové hvězdy, které v průběhu svojí existence zrychlily svou rotaci. Pravděpodobnou příčinou zrychlení je pohlcování rychle rotujícího materiálu z disku kolem hvězdy. Pavoučí pulzary Binární systémy, kde je sekundární hvězda částečně degenerovaná, jsou označovány jako pavoučí (spider pulsars). Pokud je sekundární hvězda menší než 0,1 slunečních hmotností, je primární neutronová hvězda označena jako černá vdova. Magnetar Magnetar je neutronová hvězda s extrémně silným magnetickým polem, které dosahuje až k 1011 tesla. I tyto hvězdy rotují vysokou rychlostí.