do not follow here
Gateway, lunární stanice < LIVING fUTURE

NASA přiblížila následující vývoj kolem orbitální stanice u Měsíce

Společně s raketou SLS a vesmírnou lodí Orion je vesmírná stanice Lunar Orbital Platform-Gateway budoucností amerického výzkumu vesmíru. Vesmírné mise k této stanici budou stále komplexnější a mají vést k misím na povrch Měsíce a ve výsledku až k planetě Mars a hlouběji do sluneční soustavy. Výstavba lunární stanice má probíhat za spolupráce NASA s dalšími vládními agenturami (pravděpodobně půjde o stejné země jako při programu ISS) a komerčními partnery. Pro tyto partnery nyní NASA zveřejnila možnosti spolupráce.



Během léta 2018 by měla NASA rozhodnout o konkrétních funkcích orbitální stanice a rozdělit vývoj a výrobu napříč mezinárodními i komerčními partnery. Z těchto funkcí následně vyjde také finální design stanice a seznam jejích jednotlivých modulů.

V roce 2019 budou uděleny kontrakty na výrobu prvního a zřejmě i druhého modulu stanice.

Start první části stanice - Power and Propulsion Element (PPE), tedy modulu, který bude generovat energii a bude stanici poskytovat pohon, je plánován na rok 2022 a měla by ho vynést raketa SLS.

V roce 2023 by měla letět ke stanici první čtyřčlenná posádka, která by měla začít s konstrukcí stanice, tedy sestavení jejích modulů do funkčního komplexu. Jako druhá část s nimi zřejmě poletí na stanici ubytovací modul, který má mít schopnost ubytovat tuto posádku až na 60 dní.

Kromě dvou zmíněných modulů budou na stanici také přetlakovací komory pro výstupy astronautů do vesmíru a dokovací moduly pro automatické zásobovací lodi. To vše je však pouhé minimum, NASA rozhodne o finálním designu v následujících měsících.
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Více o Lunární stanici NASA

Líbil se Vám tento článek?

Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Gateway, lunární stanice

tag icon
Další články z kategorie
Gateway, lunární stanice
Načítám stránku...
x zrušit