Vesmírný teleskop Kepler zkoumal od roku 2009 po čtyři roky velmi malou oblast hvězdné oblohy. Zaměřoval se na konkrétní hvězdy v souhvězdí Labutě a zaznamenával jejich sebemenší pohasnutí, které by mohlo indikovat, že před hvězdou prošla planeta, která zastínila část jejího světla. S daty, která byla touto metodou nasbírána, mohou vědci po celém světě volně nakládat a jeden z týmů přišel v říjnu se dvěma stovkami nových planetárních kandidátů, které dříve nebyly rozpoznány.
Nový katalog obsahuje 8054 KOI (Kepler Object of Interest, neboli objekty zájmu) z nich 219 je nových. Dosavadní objekty zájmu vycházely z několika periodických pozorování onoho pohasnutí hvězdy, první kandidáti na exoplanety tak byly planety s velmi krátkou dobou oběhu, v řádech několika dní. Nově přidané objekty zájmu už vychází z jednoho nebo ze dvou pozorování, což je velmi málo na to, aby bylo s jistotou řečeno zda se vůbec jedná o planetu. Vědci z mezinárodního týmu kolem Susan Thompsonové a Jeffreyho Coughlina jsou si však u některých KOI jisti ze 75 %, že jde o nové exoplanety, které by dokázaly podporovat život. Všechny nové kandidáty je nutné prověřit dalšími pozorováními z pozemních nebo orbitálních teleskopů (ostatně tak je tomu i u jistějších kandidátů, které Kepler objevil). Některé z potenciálních nových planet by mohly být velmi zajímavé pro hledání mimozemského života. Je mezi nimi 10 nových kandidátů velikostí blízkých Zemi, obíhajících své hvězdy v obyvatelných zónách (v místech, kde by mohly být takové teploty umožňující za vhodných podmínek existenci kapalné vody na povrchu).KOI-7923.01
KOI-7923.01 by mohla být planeta o velikosti 97 % Země, ve vzdálenosti asi 720 světelných let. Kolem své hvězdy oběhne KOI-7923.01 jednou za 395 dní, což ji posouvá o kousek dál, než je Země od Slunce. Díky této vzdálenosti na ní mohou panovat teplotní podmínky podobné tundře, nebo polárním regionům na Zemi. I v takových místech na Zemi ale existuje život.Čísla mise Kepler (k 10/2017)