do not follow here
Curiosity < LIVING fUTURE

Curiosity je uprostřed kráteru Gale, první snímky ukazují, kde se rover nachází

Pojízdná laboratoř Curiosity úspěšně přistála na předem určeném místě na Marsu a tato zpráva obletěla celý svět. Tedy hlavně Zemi. A co bude dál? Autonomní rover teď bude s pomocí celého vějíře přístrojů zkoumat geologii ve svém okolí, a tím je pro něj kráter Gale. Na prvních snímcích, které poslala sonda zpátky na Zemi je vidět prostředí, ve kterém se nachází.



Kráter Gale má napříč víc než 150 kilometrů, a bude po dobu následujících let představovat předmět zkoumání Curiosity. Vědci se domnívají, že by tento kráter mohl dosahovat stáří až 3,5 miliardy let. Během této doby mohl být zaplaven kapalnou vodou, pokud takovým obdobím Mars vůbec prošel. A právě to je jedna z otázek, na kterou by laboratoř Curiosity mohla odpovědět.

Zatímco internet je stále zaplavován snímky z přistání Curiosity pomocí futuristického nebeského jeřábu, samotný rover se pomalu probouzí a zjišťuje, kde se nachází. Jedním z úkolů na středu bude navázat přímé spojení se Zemí pomocí antény, která byla vztyčena už den předtím. 

Dalším z úkolů fáze "probírání se" z dlouhé cesty bude vztyčení stožáru, na kterém jsou umístěna snímací zařízení s vysokým rozlišením. Takže kdo se při pohledu na první snímky pozastavil nad jejich nízkou kvalitou, vězte, že se dočkáte. Rover je kromě kamer na stěžni vybaven také kamerou na robotickém rameni, která bude pořizovat mikroskopické snímky hornin zblízka.
Více informací k tématu
    Líbil se Vám tento článek?
    Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

    Další zprávy z kategorie
    Curiosity

    tag icon
    Další články z kategorie
    Curiosity
    Načítám stránku...
    x zrušit