do not follow here
Čína < LIVING fUTURE

Tři čínští astronauti se dnes vydali na první cestu k orbitální laboratoři Tiangong

Dlouho očekávaná mise Shenzhou-9 se dočkala svého začátku v sobotu po poledni středoevropského času. Trojice čínských astronautů se ve vesmírné lodi Shenzhou vydala na oběžnou dráhu, k laboratoři Tiangong-1, se kterou se manuálně spojí. Mise Shenzhou-9 má hned několik prvenství, mezi nimi je první číňanka ve vesmíru, nebo první čínské manuální kotvení na oběžné dráze.



Cílem mise Shenzhou-9 je modul Tiangong, který je na oběžné dráze od necelý rok. Orbitální laboratoř poskytne během mise dvěma astronautům prostor k provádění experimentů a ověřování nově vyvíjených čínských technologií. Jedním z hlavních cílů mise je manuální dokování Shenzhou a Tiangongu, velmi důležitá ale také velmi náročná operace, která je prvním krokem k výstavbě plánované čínské orbitální stanice.

Loď Shenzhou-9 se do vesmíru dostala na špičce rakety Long March 2F, která bezchybně odstartovala z Jiuquan Satellite Launch Center ukrývající se v poušti Gobi. Jde o čtvrtý let Číňanů do vesmíru, který je zase o krok přiblíží k výstavbě vesmírné stanice do roku 2020. Příští rok by měla proběhnout mise Shenzhou-10, která by měla být poslední k modulu Tiangong.

Start rakety Long March
(Samotný start je na videu zhruba v čase 0:50)
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Čína

Načítám stránku...
x zrušit