Na setkání vědců z NASA zabývajících se Venuší zaznělo, že NASA ve svém průzkumu sluneční soustavy opomíjí druhou planetu od Slunce. Setkání VEXAG (Venus Exploration Analysis Group) se konalo nedaleko Washingtonu 30. srpna - 1. září. Poslední mise k Venuši pod vlajkou NASA byla podle představitelů skupiny na začátku devadesátých let, kdy vesmírná sonda Magellan zmapovala povrch planety. I když v rámci programu New Frontiers byla Venuše uvedena jako jeden z cílů, rozhodnuto o konkrétní misi ale doposud nebylo.
Skupina VEXAG vznikla v roce 2005, jako místo, kde se setkávají vědci, kteří se zajímají o Venuši. Cílem skupiny je hledat priority při průzkumu Venuše a navrhnout strategii, se kterou bude planeta prozkoumána. Ačkoliv bylo navrženo už několik misí k Venuši, návrhy byly zatím vždy zamítnuty. Podle ředitele NASA pro planetární vědu Jima Greena, byly prostě vždy lepší, zajímavější návrhy na průzkum jiných míst sluneční soustavy.VISU (Venus in Situ Explorer)
Mezi návrhy na průzkum Venuše v rámci programu New Frontiers se objevuje VISU, návrh mise počítá s přistáním robotické sondy na povrchu planety. Cílem by mělo být zkoumání změny klimatu, která způsobila vznik husté atmosféry Venuše a analýza hornin na povrchu Venuše. Zároveň by měla sonda připravit půdu pro budoucí misi, která by z Venuše přivezla vzorky na Zemi.VME (Venus Mobile Explorer)
Dalším projektem, který je uváděný v konceptech pro průzkum Venuše je VME. Sonda VME by ale na Venuši nepřistála, létala by v její atmosféře ve výšce asi 10 kilometrů nad povrchem. Zkoumala by její hustou atmosféru a klima planety ovlivňované skleníkovým efektem.Venus Express
Aktuálně kolem Venuše krouží evropská sonda Venus Express, která na její polární orbitu vstoupila v roce 2006 a její mise by měla dál pokračovat nejméně do roku 2012. Venus Express zkoumá jak povrch tak atmosféru Venuše, mezi objevy učiněné se sondou patří například obří dvojitý atmosférický vortex na jižním pólu.Akatsuki
Dalším průzkumníkem Venuše měla být japonská orbitální sonda Akatsuki, v prosinci 2010 se jí ale nepodařilo vstoupit na oběžnou dráhu a zůstává obíhat kolem Slunce. Další pokus o zakotvení u Venuše budou mít japonští vědci zase v roce 2016.