Nově publikovaná studie popisuje objev extrémně silného záblesku z hvězdy Proxima Centauri, která se nachází 4,2 světelných let daleko a je tak nejbližší hvězdou ke Slunci. Na tuto erupci narazili astronomové při pozorování hvězdy devíti teleskopy na Zemi i ve vesmíru. V dalekém ultrafialovém spektru se jedná o nejzářivější detekovanou erupci.
V centrální části Mléčné dráhy se astronomům podařilo objevit neobvyklý hvězdný systém. Skládá se z masivní mladé hvězdy, kterou obklopuje disk ve formě spirály, která připomíná tvar spíš pozorovaný u galaxií. Nedaleko tohoto systému se potom nachází ještě další hvězda, ta by mohla být klíčem ke vzniku spirály.
Planetka Psyche v Hlavním pásu je cílem vesmírné sondy Psyche, která by k ní měla přiletět v roce 2026. Ačkoliv se jedná o jeden z největších objektů v oblasti mezi Marsem Jupiterem, víme toho o něm překvapivě málo. Některá pozorování naznačují, že Psyche má velkou hustotu a jedná se o obnažené planetární jádro. Podle jiných výzkumů je ale hmotnost Psyche na takový objekt příliš nízká.
Když v září 2020 vědci oznámili detekci fosfanu v atmosféře Venuše, vyvolalo to velký zájem po celém světě. Přítomnost této sloučeniny by mohla znamenat existenci života na sousední planetě. Nová interpretace vědeckých dat však přináší uklidnění, stejný pozorovaný efekt by totiž mohl být způsoben přítomností oxidu siřičitého. Který navíc dává na Venuši větší smysl.
Astronomové využili radioteleskopu ALMA, aby potvrdili vzdálenost jedné z galaxií vyfotografovaných dalekohledem JWST. Podařilo se jim prostřednictvím detekce kyslíku. Galaxie GHZ2/GLASS-z12 je tak nyní nejvzdálenějším místem, kde byl tento prvek pozorován.