Při studiu jedněch z nejstarších kamenů na Zemi objevila skupina amerických vědců doposud nejstarší známky života na naší planetě. Stáří těchto vzorků odhadují vědci na 3,9 miliard let, dřívější studium ve stejném regionu v západní Austrálii ukázalo známky života staré kolem 3,4 miliard let.
Ruským astronautům se podařilo při odebírání vzorků z vnějšího pláště Mezinárodní vesmírné stanice identifikovat plankton, živé organismy, které ve vesmíru nemají co pohledávat. Nález, pokud by byl potvrzen, doslova převratný. Doposud neexistují žádné důkazy a samovolném pronikání živých organismů mimo zemskou atmosféru. Objev ale zatím potvrzený není, nevyšla žádná vědecká studie, NASA nemá žádné oficiální informace, a to, co se objevuje v médiích vychází z pouze omezených informací, které Rusové zveřejnili.
Výzkumníkům z University of Oxford, University of Southampton a British Antarctic Survey se podařilo nalézt v oceánu u Antarktidy hydrotermální průduchy v jejichž okolí existuje izolovaný ekosystém živočišných druhů, které se nevyskytují nikde jinde na světě.
Jsme ve vesmíru sami? Otázka, která se mnohým už natolik ohrála, že ji raději ignorují. Obecně vědci zabývající se astrobiologií říkají, že vesmír je příliš velký a rozmanitý na to, abychom v něm byli samotní. Frank Drake, profesor astronomie a astrofyziky, dokonce vytvořil rovnici, která po dosazení několika neznámých určí pravděpodobnost zda jsou lidé skutečně jedinou existující civilizací. To vše jsou ale pouhé dohady a odhady, nic víc.
Astronomům se podařilo rozborem světelného a radiového spektra identifikovat glykolaldehyd, nejjednodušší molekulu cukru. Našli jej v oblasti vzdálené asi 26 tisíc světelných let, kde se rodí nové hvězdy. Jde o další ze složitých chemických sloučenin nalezených spektrálním rozborem světla za posledních několik let.