Astronomové vedení Tomerem Shenarem zjistili, že už dříve známá hvězda HD 45166 má nesmírně silné magnetické pole. Mohla by proto být předchůdcem magnetarů - vzácných, extrémně magnetických neutronových hvězd. Podle nové studie jde o Wolf-Rayetovu hvězdu s nejsilnějším magnetickým polem.
Neutronové hvězdy jsou malé hvězdné objekty dosahující průměru do zhruba 20 kilometrů, které však mají vysokou hmotnost a tedy i hustotu. Vznikají v supernovách na konci života hvězd hlavní posloupnosti, jejichž hmotnost se pohybuje mezi 10 a 30 Slunci (z menších objektů vznikají bílí trpaslíci a z větších černé díry). Hmotnost neutronové hvězdy se pohybuje mezi 1,4 - 2,1 hmotnostmi Slunce. Nejrychleji rotující neutronová hvězda PSR J1748-2446ad se kolem svojí osy otočí více než 700x za sekundu.
HD 45166 je binární hvězda tvořená masivní hvězdou spektrálního typu B (více než 3 hmotnosti Slunce) a tzv. Wolf-Rayetovou (WR) hvězdou (2 hmotnosti Slunce). První zmíněná spaluje vodík a vytváří helium, druhá z hvězd už o vodík postupně přichází a začíná spalovat helium a těžší prvky.
WR hvězda v systému HD 45166 vykazuje stejně jako ostatní z této kategorie nízký obsah vodíku a vyšší podíl těžších prvků. Do svého okolí vypouští materiál ze svých horních vrstev a ve svém jádru spaluje postupně stále těžší prvky.
Tyto hvězdy se stávají stále více nestabilní až explodují v supernově, po které zůstává pouze zbytek v podobě neutronové hvězdy (v případě masivních hvězd to je černá díra). V případě HD 45166 to zřejmě bude magnetar, tedy silně magnetická neutronová hvězda.