Podobně jako ostatní planety i Neptun má své trojany - planetky obíhající Slunce na stejné oběžné dráze jako planeta. Nový výzkum nyní ukazuje, že se mezi nimi vyskytují dvě skupiny, které se liší svou barvou.
Trojany (nebo také trojány) jsou malé planetky, které obíhají Slunce společně s planetami v jejich lagrangeových libračních bodech L4 a L5. Nachází se tedy stejně daleko od Slunce jako planeta, obíhají jej však 60 ° před a za planetou, v místech, kde mají díky vzájemně působící gravitaci od planety a Slunce stabilní oběžnou dráhu. Nejznámější jsou trojany planety Jupiter, kterých bylo v roce 2018 známo na 7 tisíc kusů, z nichž některé dosahují v průměru až 200 kilometrů. Podobné objekty byly objeveny také u planety Neptun, kde je zatím známo 22 trojanů a 7 u Marsu. V roce 2010 byla objevena trojánská planetka také u Země (2010 TK7), pozdější počítačové simulace nicméně ukázaly, že jde pouze o dočasného návštěvníka z pásu asteroidů.
Celkem je dnes známo kolem třicítky trojanů Neptunu. Jejich velikost se pohybuje mezi 50 a 100 kilometry. Doposud bylo detailně zkoumáno 12 trojanů Neptunu, nová studie vedená Brycem Bolinem jich zkoumala 18. V rozšířeném vzorku bylo snadné rozpoznat dříve skrytou skupinu výrazně červenějších planetek. Ty podle vědců zřejmě vznikly dál od Slunce než ostatní. Jejich barva je daná výskytem čpavku a metanolu na povrchu.