Astronauti na ISS při čtvrtém výstupu do volného vesmíru opravili zařízení Alpha Magnetic Spectrometer (AMS-02) a prodloužili tak jeho životnost. Tomuto unikátnímu zařízení, které zkoumá kosmické zařízení z vnějšku ISS, přestala fungovat zařízení na chlazení a hrozilo tak, že brzy doslouží. Zařízení nebylo designované pro podobné zásahy přímo ve vesmíru, bylo proto nejprve potřeba vyvinout zcela nové postupy a také nástroje.
Čínská orbitální sonda DAMPE (Dark Matter Particle Explorer, nebo také Wukong) je ve vesmíru už dva roky a měří signály z kosmického záření. Podle studie publikované v listopadu ve vědeckém magazínu Nature skupinou čínských, švýcarských a italských vědců se sondě podařilo replikovat již dřívější měření, které by mohlo indikovat rozpad částic temné hmoty. Nejde však zdaleka o důkaz její existence, spíš jen o náznak, který si vědci zatím neumí vysvětlit.
AMS-02 je speciálně vyvinutý detektor kosmického záření, který je upevněný vně komplexu ISS. Na oběžnou dráhu vyletěl loni na palubě raketoplánu Endeavour a od své instalace zaznamenal už přes 17 miliard detekcí.