do not follow here
3D tisk < LIVING fUTURE

Plastové objekty vytištěné 3D tiskárnou komunikují přes Wi-Fi bez použití elektřiny

Vědcům na University of Washington se podařilo poprvé na světě vytvořit pomocí 3D tiskárny plastové objekty, které samy od sebe, bez elektřiny a bezdrátově, komunikují s jinými zařízeními. Jde o objekty běžného použití vytisknuté pomocí běžně dostupných komerčních plastů, které komunikují se svým okolím odrážením Wi-Fi signálu do přijímače, který signály dekóduje a na jejich základě provádí nějakou akci. Své modely dali výzkumníci k dispozici veřejnosti na svých stránkách, můžete si tak sami vyzkoušet jak fungují.



Nová technologie umožňuje implementaci plastových senzorů do běžných spotřebičů, které budou následně bez jakéhokoliv napájení komunikovat například s mobilní aplikací. V mobilní aplikaci potom lze spustit proces objednání výrobku, spuštění notifikace, nebo jiné akce.

Příklady využití nové technologie

- Tlačítko pro objednání produktu online - Sledování množství tekutin v lahvích - Posouvátko pro ovládání hlasitosti hudby - Měření rychlosti větru Technologie funguje prostřednictvím vodivé antény, která může vysílat odrazem vln Wi-Fi různé signály na základě mechanického zapojení. Fyzický pohyb (například stisknutí tlačítka) spouští v objektu pohyb pomocí pružin a ozubených koleček, což následně vyvolá změnu v odrážení signálu v anténě. Využití této nové technologie se zdá být téměř neomezené. Mohlo by vést k rozšíření internetu věcí v masivním měřítku, kdy by mohla různá zařízení nebo dokonce statické objekty spolu vzájemně komunikovat. Navržené 3D modely lze stáhnout na webu výzkumníků a dále s ním pracovat.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
3D tisk

tag icon
Další články z kategorie
3D tisk
Načítám stránku...
x zrušit