Americká společnost SpaceX úspěšně pokračuje ve vývoji své revoluční opakovatelně použitelné rakety Falcon. V posledních týdnech proběhlo několik testů v rámci programu Grasshopper, při kterých raketa vyletí do výšky několika stovek metrů a následně se sama vrací na místo startu. Při zatím posledním testu v úterý vyletěl prototyp rakety do výšky asi 200 metrů a k tomu ještě 100 metrů bokem, aby mohli inženýři vyzkoušet jak se raketa v takových podmínkách chová.
13. srpna, dosažená výška: 250 metrů
V rámci tohoto testu vyletěl prototyp do výšky 250 metrů, odletěl ale také notný kus horizontálně. Inženýři si tak mohli ověřit fungování navigačního systému rakety, jehož úkolem je donést raketu na předem určené místo.14. června, dosažená výška: 325 metrů
Natočeno ze vzduchu pomocí na dálku ovládaného hexacopteru.Program Grasshopper (luční kobylka) má za cíl vyvinout novou verzi rakety Falcon 9, která se dokáže po dopravení nákladu do vesmíru sama vrátit na místo startu. Po krátké údržbě a naplnění palivem je potom připravena na další let do vesmíru a společnosti SpaceX výrazně snižuje náklady na dopravu nákladu na oběžnou dráhu. Ještě letos by mohly začít testy na skutečných raketách, které poletí do vesmíru. První stupeň by měl po oddělení od zbytku nákladu provést několik krátkých zážehů nad oceánem a změnit dráhu padající rakety. Počítá se s tím, že několik prvních testů skončí v hlubinách oceánu, jak tomu bývalo doposud. S dalším vývojem ale přijdou komplexnější manévry a už v polovině příštího roku by mohlo dojít k prvnímu kontrolovanému přistání zpátky na zemi.