Vývoj a plánovaná certifikace rakety Vulcan jde podle plánu, zpožďuje se nicméně příprava jejího prvního nákladu. Nová raketa United Launch Alliance by měla při svém prvním letu vynést do vesmíru měsíční přistávací modul Peregrine společnosti Astrobotic. Ten však kvůli problémům s dodávkami třetích firem nebude připraven včas. Při dalším letu má raketa Vulcan vnést na oběžnou dráhu malý raketoplán Dream Chaser od Sierra Nevada Corporation.
Mise s označením Peregrine Mission One je komerční počin společnosti Astrobotic, která pro NASA dopraví na povrch Měsíce vědecký náklad. Do vesmíru zařízení vyletí na raketě Vulcan, poté přistane na povrchu Měsíce, kde by mělo operovat zhruba 14 dní. Přistávací modul Peregrine váží 1,5 tuny včetně 14 komerčních zařízení a dalších 14 přístrojů NASA. Mise je aktuálně plánovaná na první čtvrtletí roku 2022.
Britská společnost SpaceBit v minulém týdnu oznámila plány na vyslání robotické sondy na Měsíc. Rover pojmenovaný Walking Rover má byt součástí první mise rakety Vulcan americké společnosti ULA a na Měsíci přistane s modulem Peregrine od Astrobotics, jehož vývoj financuje částečně NASA prostřednictvím programu CLPS (Commercial Lunar Payload Services). Malé zařízení bude napájeno solárními panely a na rozdíl od všech ostatních robotických sond ve vesmíru bude pro svůj pohyb používat nohy.
Družice Kuiper poskytující globální internet budou na oběžnou dráhu vynášet rakety New Glenn (od Blue Origin), Vulcan (ULA) a Ariane 6 (Arianespace). Ani jedna z těchto raket zatím do vesmíru ještě neletěla, nová dohoda se společností Amazon však více než zdvojnásobuje plánované mise těchto nosičů.
Americké rakety Atlas 5 létají do vesmíru od roku 2002. Minulý měsíc společnost ULA (United Launch Alliance) oznámila, že jejich provoz postupně ukončí a budou nahrazeny nově vyvíjenou raketou Vulcan Centaur. Nová raketa bude levnější, silnější a poprvé poletí na oběžnou dráhu v příštím roce.