se nachází v naší galaxii a zřejmě se jedná o pozůstatek exploze bílého trpaslíka. Snímek byl pořízen mimo jiné s pomocí vesmírné observatoře Chandra, která snímá okolní vesmír v rentgenovém záření.
Nově identifikované supernovy mají jednu společnou charakteristiku - jejich záře pomalu narůstala déle, než je běžné - víc než 40 dní. Doposud bylo objeveno pouze 16 takových případů a nový objev tak téměř zdvojnásobil jejich počet.
Astronomové prozkoumali historická data teleskopu Hubble, ve kterých se zaměřili na místa, kde byly později zaznamenány blízké supernovy. Podařilo se jim identifikovat 6 hvězdných systémů, které po těchto explozích zmizely. Ve většině případů se jednalo o supernovy, které vznikly kolapsem jádra původní hvězdy.
Astronomům se podařilo s pomocí tří teleskopů získat informace o unikátní supernově ASASSN-18tb. Tato supernova je typu Ia, které vznikají z bílých trpaslíků konzumujících hmotu ze sousední hvězdy. Nové údaje naznačují, že tentokrát je druhou hvězdou také bílý trpaslík. Vědci tak zatím neví, odkud se vzala dodatečná hmota, která supernovu způsobila.