Evropsko-japonská vesmírná sonda BepiColombo dnes provedla plánovaný druhý průlet kolem planety Merkur. Využila při tom její gravitace pro korekci své oběžné dráhy, podobných gravitačních asistencí je při této misi naplánováno celkem 9 (1x Země, 2x Venuše a 6x Merkur). Při průletu sonda pořídila tento snímek povrchu planety ze vzdálenosti 920 km od povrchu.
Evropsko-japonská vesmírná sonda BepiColombo v sobotu 2. října provedla první z celkem šesti průletů kolem planety Merkur. Sonda využila gravitace planety ke svému zpomalení a upravení své oběžné dráhy v manévru označovaném jako gravitační asistence. Samotný vstup na oběžnou dráhu Merkuru je plánovaný až na rok 2025, sonda nicméně pořídila snímky planety některými svými kamerami.
Vesmírné sondy Solar Orbiter a BepiColombo míří do vnitřní části sluneční soustavy a pro svoji cestu používají gravitační asistenci Venuše. Sondy 9. a 10. srpna proletí kolem sousední planety pouhých 33 hodin od sebe a téměř se potkají. Unikátní událost poskytuje také příležitost pro vědce - budou moci studovat planetu hned ze tří stran v jednu chvíli, u planety se totiž nachází také japonská sonda Akatsuki.