Objekt označený jako SNR 0519 (SNR B0519-69.0) je pozůstatek exploze supernovy, vzdálený 150 000 světelných let. Snímek pořízený vesmírným teleskopem Hubble ukazuje oblaka hmoty, která byla vymrštěna do vesmíru umírající hvězdou o 600 let dříve.
Astronomům se podařilo zachytit rádiový signál ze supernovy 2020eyj. Jedná se o supernovu typu Ia, ke které dochází v binárních systémech a které mají vždy velmi podobné parametry. Jde o první případ, kdy byly rádiové vlny od této kategorie supernov zachyceny. Způsobeno to zřejmě bylo materiálem ze sousední hvězdy.
Prvky těžší než železo vznikají v supernovách, nebo kolizích neutronových hvězd. Doposud však nebylo zřejmé, jak se dostaly na Zemi, a to ve zdánlivě stejnou dobu z obou zdrojů. Nové simulace nyní ukazují, že elementy z kolizí neutronových hvězd se mohly svézt na rázových vlnách, které vznikly v supernovách.
Astronomové prozkoumali historická data teleskopu Hubble, ve kterých se zaměřili na místa, kde byly později zaznamenány blízké supernovy. Podařilo se jim identifikovat 6 hvězdných systémů, které po těchto explozích zmizely. Ve většině případů se jednalo o supernovy, které vznikly kolapsem jádra původní hvězdy.