na cestě k Mezinárodní vesmírné stanici ISS. Aktuálně je první prototyp vesmírného modulu Orion testován společností Lockheed Martin, do provozu by měl být Orion zařazen nejdříve v roce 2016.
Americká vesmírná agentura vydala 9. ledna poptávku nejsvrchnějším raketovém stupni, jehož úkolem by mělo být vyzdvihnutí Orionu do vesmíru za nízkou oběžnou dráhu Země. NASA se obrací na soukromou sféru ve snaze snížit náklady a zároveň dodržet plánované termíny. První nepilotovaný let by měl přijít v roce 2017 a raketa by měla být připravena o rok dříve. Požadovaný raketový stupeň nese označení ICPS (Interim Cryogenic Propulsion Stage) a měl by být poháněn kryogenickými motory na tekutý vodík a kyslík. Kromě prvního nepilotovaného startu za 5 let plánuje NASA i první pilotovaný let, který by měl další 4 roky poté, v roce 2021.
NASA v úterý oznámila první zkušební let Orionu na rok 2014, žádné konkrétnější datum nebylo specifikováno.. Během tohoto testu obletí vesmírná loď Orion dvakrát Zemi, poté zamíří zpět do atmosféry a přistane v oceánu. Vesmírnou loď určenou pro cesty astronautů do hlubokého vesmíru vyvíjí pro NASA společnost Lockheed Martin.
Nová éra naší civilizace je za rohem, už během několika let by se měly otevřít dveře hangárů a první komerční lodě odstartují na cestu do vesmíru. Na rozdíl od utopických plánů dřívějších dekád ovlivněných euforií způsobenou přistáním astronautů na Měsíci, jsou nynější očekávání reálnější, několik nových vesmírných lodí už totiž prochází testováním a další jsou ve vývoji.