Obrázek je uměle obarvený a poskládaný z několika snímků pořízených vesmírnou sondou New Horizons při průletu kolem planetky Arrokoth 1. ledna 2019.
Vesmírná sonda New Horizons přinesla v roce 2015 první snímky trpasličí planety Pluto. V roce 2019 potom proletěla kolem planetky Arrokoth tvořené dvěma propojenými menšími objekty. Nyní její teleskop zpozoroval v Kuiperově pásu dvě planetky, které jsou tvořené velmi blízkými páry. Mohlo by se jednat o přechodnou fázi, která vede ke vzniku kontaktních binárních planetek, jako je právě Arrokoth.
Planetka Arrokoth, známá také jako Ultima Thule nebo 2014 MU69, zřejmě v prvních 100 milionech let od svého vzniku výrazně změnila svůj tvar. Tvar planetky připomínající sněhuláka s dvěma zploštělými koulemi je zřejmě výsledkem úniku plynů. Vyplývá to ze studie vědců z Chinese Academy of Sciences a Max Planck Institute for Solar System Research publikované v magazínu Nature Astronomy.
1. ledna 2019 prozkoumala vesmírná sonda New Horizons zatím nejvzdálenější objekt, planetku 2014 MU69. Ta byla doposud neoficiálně označovaná také jako Ultima Thule, podle nejvzdálenějšího místa na severu zmiňovaného starými Řeky. Nově má tento objekt také oficiální označení Mezinárodní astronomické unie: Arrokoth, podle indiánského výrazu pro oblohu.