Těsně před tím, než loni na podzim sonda DART úmyslně narazila do malého měsíce planetky Didymos, posbírala data o obou objektech v tomto binárním systému. Jejich analýza naznačuje, že se mateřské těleso točí kolem svojí osy tak rychle, že z jeho povrchu létají kameny do okolí.
Mise DART byla koncem října úspěšně zakončena kolizí s malým měsícem Dimorphos, který obíhá větší planetku Didymos. Z povzdálí ji sledovala drobná sonda LICIACube, která se od hlavního plavidla oddělila několik dní předem. Smyslem této mise je vyzkoušet odchýlení tělesa z jeho oběžné dráhy - postup, který by mohl být aplikovaný při ochraně Země před potenciální srážkou s nebezpečnou planetkou nebo kometou.
Ve středu 24. listopadu zažehla raketa Falcon 9 své motory a vynesla na oběžnou dráhu vesmírnou sondu DART. Jejím úkolem bude příští rok narazit do malé planetky a změnit tak její oběžnou dráhu kolem mateřské planetky Didymos. NASA tak chce společně s dalšími partnery vyzkoušet jednu z metod odklonění potenciálně nebezpečné planetky, u které by hrozila srážka se Zemí. Na misi DART v následujících letech naváže evropská mise Hera.