Tchaiwanská společnost Polytron Technologies si věří a tvrdí, že ještě tento rok by se mohly na trh dostat průhledné skleněné smartphony. Společnost, která je pobočkou americké společnosti Polytronics, představila video s prototypem skleněného mobilního telefonu, zatím však funguje bez softwarového vybavení.
Společnost Apple zabudovala do nové verze svého telefonu hned dva systémy pro určení pozice, dnes už standardně využívaný americký systém GPS a nově také ruský satelitní systém Glonass. Ruská média tuto zprávu převzala s nadšením a dostala se i na první stránky ruských novin. Podle deníku Vedomosti jde o první případ, kdy se podobný ruský systém dostal na světový trh.
S aplikací Hanashite Honyaku vyvinutou japonským mobilním operátorem NTT DoCoMo, už Vám může být jedno, jakým jazykem mluví člověk, kterému právě voláte. Překládání mluvené konverzace v reálném čase se v Japonsku stane od listopadu realitou a může s sebou přinést revoluci s globální komunikaci.
Přesto, že jsou telefony zařízeními pro bezdrátové používání, jejich nabíjení stále vyžaduje elektrický kabel, nebo přinejmenším dotek skrze speciální nabíjecí plochu. Výzkumníkům z University of Washington se nyní ale podařilo přijít se způsobem jak telefony nabíjet pomocí laserů klidně napříč celou místností. A co víc, jde o bezpečné nabíjení. Výsledky výzkumu byly publikovány v magazínu Proceedings of the Association for Computing Machinery on Interactive, Mobile, Wearable and Ubiquitous Technologies.
Kapacitní dotykové displeje mají jednu velkou nevýhodu, nelze je ovládat rukou, která má na sobě rukavici. Tím se tyto typy zařízení stávají nevhodnými pro určitá prostředí, kde jsou rukavice podmínkou, například sterilní laboratoře. Japonská společnost SMK ale vyvinula novou technologii, která vylepšuje sensitivitu plochy a umožňuje ovládání v rukavicích.