Podle státní íránské televize slouží sila pro rakety středního a dlouhého doletu, schopné zasáhnout jak Izrael, tak americké základny v oblasti středního východu. Rakety v silech jsou permanentně ve vertikální pozici a jsou neustále připraveny zasáhnout cíl. Írán tato sila odhalil v pondělí na začátku válečných her nazvaných Velký prorok 6 (The Great Prophet 6), při těchto "hrách" budou testovány například raket Sajjil s doletem až 2500 kilometrů.
Nejméně šest významných bankovních institucí v USA se stalo terčem útoku přes internet, mezi zasažené banky patří Bank of America, JPMorgan Chase, nebo Citigroup. Útoky mají podoby "denial of service", kdy jsou servery, na kterých běží webové schránky uměle zahlceny a běžní uživatelé pak mohou mít problém se k nim dostat. Kdo je za útoky zodpovědný zatím není zřejmé.
Náměstek íránského ministra pro vědu Mohammad Mehdinejad-Nouri oznámil veřejnosti, že mise, jejímž cílem bylo vyslat živou opici do výšky 120 kilometrů, skončila neúspěchem. Informací o íránském vesmírném programu je velmi málo a o nezdařeném startu rakety Kavoshgar-5 se živým šimpanzem se veřejnost dozvídá až měsíc poté. Raketa Kavoshgar-5 byla do vesmíru vyslána v měsíci Shahrivar (23. srpen - 22. září), o misi však nebylo informováno, protože několik z jejích cílů nebylo splněno.
Družice Navid váží pouhých 50 kilogramů a bude obíhat Zemi ve výšce mezi 250 a 370 kilometry. Podle íránské vesmírné agentury bude Navid posílat zpátky na Zem obrázky přes několik stanic rozmístěných po Íránu, z oběžné dráhy má Íránu pomáhat s meteorologií, managementem přírodních katastrof nebo měření teplot a vlhkosti. Od roku 2009 jde o třetí úspěšně vypuštěnou íránskou družici.
Írán v pondělí oznámil, že se jeho vědcům podařilo vystřelit do vesmíru raketu Pishgam se živou opicí na palubě. Malá šedá opička byla přivázána k sedadlu a během krátkého suborbitálního letu dosáhla výšky 120 kilometrů, poté se opět snesla k zemi.