V posledních dnech byl globální internet zpomalen v důsledku masivního DDoS útoku, který podle expertů nemá obdoby. Původce útoků není známý, nicméně došlo k němu po hádce mezi organizace Spamhaus, která spravuje seznamy spammerů, a webhostingu Cyberbunker, který se na tento seznam spammerů nedávno dostal. Zanedlouho poté byly DNS servery Spamhausu zahlceny obrovským množstvím požadavků, které měly způsobit odstavení služby. K tomu nakonec nedošlo, protože společnost Spamhaus vlastní několik desítek serverů po celém světě a ještě dostala výpomoc od dalších firem jako je například Google.
Vědcům z Fermilabu, Caltech, Harvardu a JPL se podařilo přenést fotony s 90% přesností na vzdálenost 44 kilometrů. Přiblížili se tak o krok blíže ke kvantovému internetu, ve kterém jsou informace místo bitů přenášeny prostřednictvím qubitů. Fungující kvantový internet umožní propojení kvantových počítačů na dálku a zvýší tak jejich výpočetní kapacitu. Zároveň umožní okamžitou komunikaci mezi počítači prostřednictvím kvantového propojení částic.
Přesto, že jsou telefony zařízeními pro bezdrátové používání, jejich nabíjení stále vyžaduje elektrický kabel, nebo přinejmenším dotek skrze speciální nabíjecí plochu. Výzkumníkům z University of Washington se nyní ale podařilo přijít se způsobem jak telefony nabíjet pomocí laserů klidně napříč celou místností. A co víc, jde o bezpečné nabíjení. Výsledky výzkumu byly publikovány v magazínu Proceedings of the Association for Computing Machinery on Interactive, Mobile, Wearable and Ubiquitous Technologies.
Tým vědců z Karlsruhe Institute for Technology (KIT) pokořil původní rekord 32 terabitů za sekundu za použití laseru a optického kabelu. Speciální optický kabel byl vyvinut japonskou firmou NTT a obsahuje místo jediného optického vlákna hned sedm. Rychlost přenosu dat neustále roste a rekordy padají každý rok, na rychlejší internet ve svém počítači si ale ještě počkáte.
V úterý v brzkých ranních hodinách vynesla raketa Falcon 9 na oběžnou dráhu další várku družic Starlink. Po tomto startu má SpaceX ve vesmíru už 180 těchto družic, což je rekord v počtu družic jediného operátora.