Během 21 měsíců primární mise bude sonda z oběžné dráhy zkoumat geologii, složení a magnetické pole planetky. Vědci si od toho slibují zjistit více o formaci planet ve sluneční soustavě.
Planetka Psyche v Hlavním pásu je cílem vesmírné sondy Psyche, která by k ní měla přiletět v roce 2026. Ačkoliv se jedná o jeden z největších objektů v oblasti mezi Marsem Jupiterem, víme toho o něm překvapivě málo. Některá pozorování naznačují, že Psyche má velkou hustotu a jedná se o obnažené planetární jádro. Podle jiných výzkumů je ale hmotnost Psyche na takový objekt příliš nízká.
Start rakety Falcon Heavy se sondou k planetce Psyché byl původně plánovaný na srpen 2022. Kvůli problémům se softwarem byl nicméně odložen o několik měsíců. Důvodem byly zpožděné dodávky letového softwaru a testovacího vybavení. Při aktuálně plánovaném startu začátkem října doletí sonda k planetce v roce 2029.
Tým astronomů, které vedl Vishnu Reddy, prozkoumal dvě blízkozemní planetky (Near-Earth Objects, NEO) 1986 DA a 2016 ED85, u kterých se předpokládal významný podíl kovů. Nový výzkum ukazuje, že se na jejich povrchu nachází 85 % kovů jako je železo nebo nikl a 15 % suti. Touto charakteristikou se tak podobají největší kovové planetce ve sluneční soustavě Psyche, ke které se NASA chystá v příštím roce poslat vesmírnou sondu.
Vesmírná mise Psyche má nyní zhruba jeden rok do svého startu. Aktuálně probíhá instalace jednotlivých vědeckých instrumentů. Do fáze integrace NASA projekt posunula před půl rokem. Po sestavení projde sonda ještě důkladným testováním. Start mise je plánován na srpen 2022 a přílet k planetce v Hlavním pásu mezi Marsem a Jupiterem čtyři roky na to.
Do laboratoře JPL dorazilo tělo budoucí vesmírné sondy Psyche. Zařízení s označením Chassis má v sobě už integrovaný pohonný systém, anténu a po sestavení bude hostit také vědecké instrumenty. Následovat bude sestavení sondy a postupné testování jednotlivých systémů a sondy jako celku. Start mise je plánovaný na srpen příštího roku.