Vláda Spojeného Království chce od příštího roku povolit vjezd autům bez řidičů na veřejné vozovky. Zatím půjde o testovací provoz a budou vybrána tři města, kde se samořídící auta objeví. Velká Británie se tak zařazuje po bok dalších států jako je USA nebo Japonsko, kde už podobné experimenty běží nebo proběhly. Do technologie autonomních aut v posledních letech investují jak automobilky, tak některé univerzity a samotní výrobci aut, kteří nechtějí zůstat pozadu.
Ptáte se k čemu? K výzkumu v oblasti letectví, robotiky a vesmírného výzkumu. Google podepsal s NASA dohodu o dlouhodobém pronájmu za 1,16 miliard dolarů. V Moffett Field Naval Air Station bude mít Google k dispozici tři masivní hangáry, které plánuje za víc než 200 milionů dolarů zrekonstruovat a využívat pro výzkum, vývoj a výrobu zařízení pro vesmírný výzkum, aviatiku a robotiku. Konkrétnější už společnost být nechce, na výsledky tamního výzkumu si tedy budeme muset ještě nějakou dobu počkat.
Žádný z třicítky původně registrovaných týmů nesplní podmínky pro udělení první výhry 20 milionů dolarů v rámci soutěže Google Lunar X Prize, ani žádné z bonusových cen v hodnotě dalších 10 milionů dolarů. Soutěž vyhlásila společnost Google a jejím předmětem bylo podpořit snahu akademických a soukromých týmů přistát na Měsíci. Finální termín je na konci března tohoto roku, po konzultacích s týmy, které byly nejdál, však bylo oznámeno, že se o let na Měsíc do této doby žádný z nich ani nepokusí.
Umělá inteligence (AI) bude mít v blízké budoucnosti jistě mnohá využití v mnoha oborech, jedním z nich bude jistě i medicína. Už dnes dokáže AI od společnosti Google rozeznat riziko srdečních nemocí se srovnatelnou pravděpodobností jako jiné běžně používané metody, například rozbor krve. Výsledky nového výzkumu byly publikovány v online magazínu Nature Biomedical Engineering.