Už druhá soukromá společnost se pokouší prorazit s technologií pro zásobování Mezinárodní vesmírné stanice. Po společnosti SpaceX, jejíž Dragon už ISS několikrát navštívil, přichází na řadu Orbital Sciences a vesmírná loď Cygnus, která ve středu odstartovala na první demonstrační let. Raketa Antares odstartovala s nákladní lodí Cygnus ve středu v Virginie a realizovala tak první let z tohoto amerického státu k ISS, doposud létaly rakety, včetně Falconu s Dragonem, k ISS z Floridy.
Společnost Orbital Sciences získala, podobně jako SpaceX, kontrakt od NASA na dopravu zásob na Mezinárodní vesmírnou stanici. Podobně jako SpaceX také vyvíjí vlastní raketu i vesmírnou loď. Sestrou k už fungující raketě Falcon 9, která vynáší na oběžnou dráhu vesmírnou loď Dragon, je raketa Antares, která prošla v neděli finálním testem a vynesla do výšky 250 kilometrů náklad, který má představovat budoucí automatickou nákladní loď Cygnus.
V pátek večer místního času úspěšně odstartovala nová lunární mise NASA - LADEE (Lunar Atmosphere and Dust Environment Explorer). Cílem této čtyřsetkilové sondy je zkoumání řídké atmosféry Měsíce a také prachu, který pokrývá lunární povrch. Součástí mise je také test laserové komunikace ve vesmíru, nové technologie, která by měla v budoucnu umožnit objemnější přenos dat z vesmíru zpátky na Zemi.
Až desetkrát lepší výsledky než se současnou technologií přinese vypuštění nového rentgenového teleskopu NuSTAR (Nuclear Spectroscopic Telescope Array). Do vesmíru poletí raketou Pegasus, kterou vyvinula společnost Orbital Sciences a která při vynášení nákladu do vesmíru startuje ze vzduchu, z výšky 12 kilometrů.
Podobně jako vesmírná loď Dragon i Cygnus společnosti Orbital Sciences se podívá do vesmíru o několik měsíců později oproti původním plánům. Z už odloženého únorového termínu se tentokrát start rakety Antares (dříve označována jako Taurus II) odkládá na začátek léta. Problémy s certifikací některých komponent rakety už oddálily první testovací start k ISS o více než osm měsíců.