Mezi snímky Slunce, které pořídila vesmírná solární observatoř SDO (Solar Dynamics Observatory), objevil astronom Neil Sheeley zvláštní jev, který doposud jinde neviděl. Šlo o tzv. koronální buňky (coronal cells), oblasti ve sluneční atmosféře (korona) s jasným středem a tmavými okraji.
Vesmírná observatoř SOHO sloužící k pozorování Slunce sledovala 10. a 11. května kometu, která nezadržitelně směřovala přímo do Slunce, kde také 11. května zřejmě shořela. Kometu objevil teprve nedávno amatérský astronom Sergey Shurpakov a byla zřejmě součástí Kreutzovy skupiny komet, které se na svých oběžných drahách dostávají velmi blízko ke Slunci.
Vesmírné observatoře NASA (SDO, SOHO a STEREO) zaznamenaly 7. června masivní sluneční erupci, která vymrštila nad povrch naší hvězdy obrovské množství koronální hmoty. Část objemu této hmoty (CME, Coronal Mass Ejection) spadla zpět na Slunce a část unikla do vesmíru směrem k regionu, kde se nachází Země. Celou erupci zachytila vesmírná sonda SDO (Solar Dynamics Observatory) na krátkém videu.
Prvního května došlo na Slunci k masivní erupci, která vedla k výronu koronální hmoty (coronal mass ejection, CME). Její průběh zachytily hned tři různé vesmírné observatoře, jejichž záznamy poskytují komplexní pohled na celou událost. Na začátku následujícího videa můžete vidět erupci zblízka, z oblasti blízké sluneční koroně, kde vznikla, jak ji zachytila v ultrafialovém záření družice Solar Dynamics Observatory (SDO). Jak ale ukáže zbytek montáže, pohled zblízka neříká vše, protože erupce dosahuje mnohem větších rozměrů.
V pátek krátce před 18. hodinou večer došlo na Slunci k silné erupci. Astronomové ji pozorovali pomocí vesmírné observatoře SDO, která se na sledování Slunce soustředí. Erupce byla zařazena do třídy X - nejsilnější ze tříd, do kterých jsou tříděny.