nejvzdálenější planeta od Slunce, byla navštívena jedinou vesmírnou sondou, Voyager 2. Jeho modrá barva je způsobena množstvím metanu v atmosféře planety.
Po vypočítání hmotnosti exoplanety TOI 1853 b vědci zjistili, že má nezvykle vysokou hustotu. Její poloměr je srovnatelný s Neptunem, je ale téměř 4x těžší. Taková hustota není u podobně velkých planet běžná a vědci si nejsou jistí, jakým způsobem taková tělesa vznikají. TOI 1853 b se svými charakteristikami podobá jiné nedávno objevené exoplanetě TOI 332 b.
Vědcům se podařilo vytvořit a poprvé také udržet 18. známé skupenství vody. Pomocí extrémního tlaku a teplot vytvořili led, který má unikátní strukturu atomů, kterou se liší od ostatních vodních ledů. Vědci předpokládají, že podobný materiál by se mohl nacházet v jádrech velkých ledových planet jako jsou Uran nebo Neptun. Právě v nich totiž panují podmínky, ve kterých toto skupenství existuje.
Mezinárodní tým astronomů vedený Robertem Wellsem ohlásil objev nové exoplanety TOI-2406 b v datech z teleskopu TESS. Jedná se o objekt asi 3x větší než Země u malé hvězdy ve vzdálenosti 180 světelných let. Podle vědecké studie se jedná o zatím největší známou exoplanetu z kategorie subneptunů (planeta Neptun má 3,8 poloměrů Země). Kombinace drobné hvězdy s nízkým obsahem těžkých prvků a velké exoplanety je podle vědců překvapivá, aktuální modely totiž nedokáží jednoznačně popsat vývoje takového hvězdného systému.