Růžovou barvou je vyznačeno místo na planetce Ryugu, kde by mělo proběhnout první přistání, oranžovou barvou jsou potom náhradní místa a také cíle pro přistání dalších zařízení.
Japonská sonda Hayabusa2 loni odebrala vzorky z povrchu planetky Ryugu a aktuálně je na cestě zpět k Zemi. Letos v prosinci se od sondy oddělí kapsle se vzorky, která vstoupí do atmosféry. Samotná sonda ale zůstane ve vesmíru - po průletu kolem Země zamíří k planetce 2001 CC21, kolem které proletí a bude pokračovat ke svému finálnímu cíli: drobné planetce 1998 KY26 s velmi rychlou rotací.
Ukazuje to analýza povrchu této malé planetky, která se nyní nachází na podobné oběžné dráze, jako má naše planeta. Ryugu zkoumala do konce loňského roku japonská vesmírná sonda Hayabusa2, která je nyní už zpět k Zemi s nákladem vzorků odebraných z planetky.
Sonda Hayabusa2 se přiblížila malé planetce, kterou už několik měsíců obíhá, a vystřelila k povrchu projektyl rychlostí 300 m/s. Poté pomocí speciálního mechanismu posbírala horniny, které se nárazem dostaly do okolí. Jde o první ze tří plánovaných sběrů vzorků, každý proběhne na jiném místě a má za cíl sbírat jiné horniny. Poslední sběr má podle plánu proběhnout v dubnu, sonda pak dopraví horniny k analýze na Zemi.