U červeného trpaslíka TOI 4342 byla objevena dvojice vzájemně si podobných exoplanet. Obě jsou větší než Země a zároveň menší než Neptun a hvězdu obíhají velmi blízko, rok na nich trvá pouhých několik dní. Nový planetární systém by mohl být vhodný pro komparativní atmosférické studie.
Gaia je evropský vesmírný teleskop, jehož hlavním úkolem je mapování pozice hvězd v naší galaxii. Jeho data však mohou posloužit také k detekci tzv. tranzitů, tedy přechodů planet před hvězdou, které vedou ke krátkému snížení jasnosti hvězdy. Astronomové vedení Aviadem Panahim nyní reportují potvrzení existence dvou velkých exoplanet detekovaných teleskopem Gaia.
Hvězda Gliese 239 se nachází 33 světelných let daleko od Slunce. Jedná se o relativně zářivého červeného trpaslíka, který má asi polovinu hmotnosti Slunce. V datech získaných vesmírným teleskopem TESS zde teď astronomové našli 2 malé skalnaté exoplanety. Svou hvězdu obíhají velmi blízko a na jejich povrchu proto panují vysoké teploty. Relativní blízkost z těchto planet dělá vhodné kandidáty na průzkum atmosféry pomocí JWST.
U drobné chladné hvězdy LP 890-9 ve vzdálenosti 105 světelných let astronomové detekovali hned dvě nové exoplanety. Obě planety jsou jen o něco větší než Země a svou hvězdu obíhají velmi blízko. Jedná se nicméně o velmi chladnou hvězdu a jedna z exoplanet se nachází ve vzdálenosti, kde by mohla přijímat podobné množství energie jako Země od Slunce. Hvězda LP 890-9 je druhá nejchladnější hvězda, u které byly pozorovány exoplanety.
Astronomové vedení Shubhamem Kanodiaem oznámili objev exoplanety u malé hvězdy TOI 5205. Planeta je nicméně v porovnání se svojí hvězdou tak velká, že to odporuje aktuálně přijímaným modelům popisujícím jejich vznik.