Evropská orbitální sonda Mars Express pořídila tento snímek okolí největší sopky ve sluneční soustavě - Olympus Mons. Tento region dostal označení Lycus Sulci. Na snímku se nachází také nepojmenovaný impaktní kráter.
Evropská orbitální sonda Mars Express vyfotila z oběžné dráhy kráter Korolev v blízkosti severního pólu Marsu. V kráteru se nachází velké množství sněhu, které se v něm udržuje díky specifickým podmínkám, které v něm panují. Kráter je až dva kilometry hluboký a na jeho dně jsou chladnější teploty než v jeho okolí. Díky tomu v něm sněhová vrstva tlustá kolem 1,8 kilometru zůstává permanentně.
Přesto, že je teď orbitální sonda Mars Odyssey nejdéle sloužícím přístrojem na Marsu, je jediná, která dokáže přenášet signál z přistání sondy Curiosity přímo na Zemi. Evropský Mars Express a americká sonda MRO, které také obíhají rudou planetu, data vždy nejprve uloží k sobě a pak teprve pošlou k Zemi. Curiosity - nejnovější, nejsofistikovanější a největší rover, který kdy na Marsu přistál - by měl dosednout na povrch 6. srpna.
Vesmírná sonda Evropské vesmírné agentury Mars Express přinesla data, která podporují existenci oceánu, který kdysi pokrýval část rudé planety. S pomocí radaru orbitální sonda detekovala sedimenty podobné těm na mořských dnech na Zemi, navíc v hranicích už dříve navrženého pobřeží marsovského oceánu.
Snímek zmrzlého povrchu v oblasti Ultimi Scopuli pořízený z oběžné dráhy vesmírnou sondou Mars Express. Vidět jsou krátery a hřeben vystupující ze zmrzlého regionu pokrytého tenkou vrstvou vodního ledu.