NASA schválila technické a programové parametry teleskopu NEO Surveyor a posunula jeho vývoj do další fáze. V ní bude navržen finální design sondy a začne se s výrobou jejích komponent. Teleskop NEO Surveyor bude mít za úkol hledat planetky, jejichž oběžná dráha je přivádí do blízkosti Země (Near Earth Objects, NEO).
Astronom Andras Gaspar vytvořil koláž, která ukazuje stejné místo ve vesmíru, vyfocené třemi různými teleskopy. Je na ní dobře vidět, jak teleskop Jamese Webba změní naše vnímání vesmíru. Snímek z JWST je výrazně detailnější a čistější než ty pořízené staršími teleskopy WISE a Spitzer.
Dlouho známá hvězdokupa NGC 1605 ve vzdálenosti 8 300 světelných let je ve skutečnosti dvojice hvězdokup. Zjistil to brazilský astronom Denilso Camargo analýzou dat z programů WISE, Gaia a 2MASS, které mapují hvězdy v Mléčné dráze. Hvězdy tvořící NGC 1605 lze rozdělit do dvou odlišných populací, které jsou ve zkoumaném regionu značně promíchány. Naznačuje to, že se jedná o původně samostatné hvězdokupy, které nyní pozorujeme v procesu spojení.
Infračervený vesmírný teleskop WISE vyletěl do vesmíru už v roce 2009. Jeho primární misí tehdy bylo mapování hvězdné oblohy, které skončilo v roce 2011, kdy teleskopu došla chladící směs nutná pro detekci chladných objektů. Zařízení bylo potom dva roky v hibernaci. Po ní začala mise NEOWISE, jejímž úkolem je hledat planetky v blízkosti Země. Vzkříšený teleskop má pořád velký vědecký přínos, NASA se tedy rozhodla jeho misi prodloužit nejméně do června 2023.