Astronomové vedení Michealem Corcoranem publikovali novou vědeckou studii, ve které zkoumají vývoj mlhoviny obklopující binární hvězdu Eta Carinae. Ke svému výzkumu využili dat z rentgenových teleskopů Chandra a XMM-Newton. Jejich snímky potom propojili do animace, která ukazuje, co se v okolí dvou blízkých hvězd děje.
Pomocí teleskopů Chandra, WISE a CFHT našli astronomové dva páry trpasličích galaxií, které nevyhnutelně míří ke srážce. Při ní dojde také ke kolizi supermasivních černých děr, které se nacházejí v jejich středech. Jde o první evidenci podobného střetu, která vnáší nové světlo do teorie formování větších galaxií a supermasivních černých děr.
Analýza pozorování kvazaru H1821+643 ukázala, že je tvořen černou dírou o hmotnosti mezi 3 a 30 miliardami Sluncí. Jde o nejmasivnější černou díru, u které se vědcům podařilo zjistit spin. K jejich překvapení se černá díra točí o polovinu pomaleji než ostatní s podobnou hmotností. I tak nicméně dosahuje rychlosti kolem poloviny rychlosti světla.